Dota 2-er Internasjonalen er bare et par måneder unna, og våre 12 lag er innelåst og klare til å gå. Men vi har en begivenhet som kommer før det største showet i Dota– og det er ikke noe du vil gå glipp av.
Riyadh Masters 2023-arrangementet er det største ikke-Valve-arrangementet gjennom tidene og har en premiepott på $15 millioner USD. Mens de som gikk glipp av en direkte invitasjon til TI12 vil bruke denne begivenheten til å forberede seg til de kommende regionale kvalifiseringskampene, kommer ikke topplagene til å holde tilbake mens de jager rekordprisen.
Dette er det siste blikket vi får på Dota proff-scenen før vi stikker av til de viktige TI12 regionale kvalifiseringskampene, og med så mye på spill, vil det garantert bli en spennende uke med kamper i Riyadh.
- Den komplette guiden til Dota 2 Riyadh Masters 2023: Poeng, tidsplan, resultater og mer
- Dota 2 Oversikt over Riyadh Masters turneringsformat
- Dota 2 Stillingen for Riyadh Masters 2023
- Dota 2 Riyadh Masters plassering og utbetaling av premiepott
- Dota 2 Riyadh Masters 2023 tidsplan og resultater
- Sluttspill
- Play-in trinn én
- Play-in trinn to
- Gruppespill
- Dota 2 Riyadh Masters 2023: Hvor å se
Den komplette guiden til Dota 2 Riyadh Masters 2023: Poeng, tidsplan, resultater og mer
Dota 2 Oversikt over Riyadh Masters turneringsformat
Riyadh Masters 2023 spilles ut i tre faser.
- Trinn 1: Play-In (19. til 21. juli)
- 12 lag, alle seedet basert på ESLs Pro Tour-rangeringer, vil bli delt inn i to grupper på seks og spille ut en enkelt best-av-to round-robin-etappe.
- De to beste fra hver gruppe går videre til gruppespillet.
- Tredje til sjette plass i hver gruppe vil bli omplassert til best-av-tre mot hverandre, med vinnerne videre til gruppespillet. Tapere vil bli eliminert.
- Trinn to: gruppespillet (21. til 23. juli)
- Åtte lag fra Play-In vil bli med på de åtte invitasjonene i gruppespillet.
- To grupper på åtte lag vil spille ut en enkelt best-av-to round-robin-etappe.
- De fire beste fra gruppen går videre til den øvre delen av sluttspillet. Femte og sjette vil starte sluttspillet i den nedre braketten, mens sjuende og åttende vil bli eliminert.
- Trinn tre: sluttspill (25. til 31. juli)
- Sluttspillet ser 12 lag spille ut en dobbel-elimineringsbrakett.
- Alle kampene i sluttspillet er best-av-tre. Den store finalen er best-av-fem.
Dota 2 Stillingen for Riyadh Masters 2023
Den totale premiepotten for Riyadh Masters 2023 er $15 millioner USD, med alle lag som mottar en pengepremie. Ingen Dota Pro Circuit-poeng vil bli tildelt for dette arrangementet.
Relatert: Riyadh Masters’ premiepott på $15 millioner fremhever store feil med Valves Dota Pro Circuit
Dota 2 Riyadh Masters plassering og utbetaling av premiepott
Plassering | Team | Premie |
Først | Lagånd | 5 millioner dollar |
Sekund | Team Liquid | 2,5 millioner dollar |
Tredje | Talon Esports | 1,7 millioner dollar |
Fjerde | Gaimin Gladiators | 1,2 millioner dollar |
Femte | BetBoom Team, 9Pandas | $800 000 |
Syvende | Quest Esports, Team Aster | $500 000 |
Niende | PSG.LGD, Tundra Esports, Evil Geniuses, Team Secret | $300 000 |
13 | OG, TSM | $200 000 |
15 | Xtreme Gaming, Shopify Rebellion | $100 000 |
17 | beastcoast, Entity, Virtus Pro, Execration | $50 000 |
Dota 2 Riyadh Masters 2023 tidsplan og resultater
Sluttspill
søndag 30. juli
- 06.00 CT: Team Liquid 2-0 Talon Esports
- Flytende inntekter til finalen i lavere brakett, Talon er eliminert på tredjeplass.
- 10.00 CT: Lagånd 3-1 Team Liquid
- Riyadh Masters 2023 store finale.
Lørdag 29. juli
- 04:00 CT: Talon Esports 2-0 9Pandaer
- Talon Esports går videre til semifinalen i lavere brakett, 9Pandas er eliminert.
- 07:35 CT: Lagånd 2-1 Team Liquid
- Team Spirit går videre til den store finalen, Team Liquid faller til den nedre braketten.
- 10:05 CT: Talon Esports 2-1 Gaimin Gladiators
- Talon fortsetter til finalen i lavere brakett, Gaimin er eliminert.
Torsdag 27. juli
- 04:00 CT: 9Pandas 2-0 Team Secret
- 9Pandas fortsetter til nedre parentes runde to, Team Secret er eliminert.
- 07:35 CT: Team Liquid 2-1 Talon Esports
- Team Liquid går videre til øvre brakettfinale, Talon Esports faller til nedre brakett.
- 10:05 CT: Team Spirit 2-1 BetBoom-team
- Team Spirit går videre til øvre brakettfinale, BetBoom faller til nedre brakett.
Fredag 28. juli
- 04:00 CT: Quest Esports 0-2 Gaimin Gladiatorer
- Gaimin Gladiators fortsetter til kvartfinale i lavere bracket, Quest er eliminert.
- 07:35 CT: Team Aster 1-2 9Pandaer
- 9Pandas fortsetter til kvartfinaler i lavere brakett, Team Aster er eliminert.
- 10:05 CT: BetBoom Team 1-2 Gaimin Gladiatorer
- Gaimin Gladiators fortsetter til semifinalen i lavere brakett, BetBoom er eliminert.
tirsdag 25. juli
- 2 am CT: Talon Esports 2-1 Quest Esports
- Talon Esports går videre til semifinaler i øvre brakett, Quest Esports går til nedre brakett.
- 06:35 CT: Team Liquid 2-1 Gaimin Gladiators
- Team Liquid går videre til semifinaler i øvre brakett, Gaimin Gladiators faller til nedre brakett.
- 10:50 CT: Team Spirit 2-0 Team Aster
- Team Spirit går videre til semifinaler i øvre brakett, Team Aster faller til nedre brakett.
- 13:45 CT: BetBoom Team 2-1 9 pandaer
- BetBoom Team går videre til semifinaler i øvre brakett, 9Pandas faller til nedre brakett.
onsdag 26. juli
- 04:00 CT: Quest Esports 2-0 PSG.LGD
- Oppdraget fortsetter til nedre parentes runde to, PSG.LGD er eliminert.
- 07:35 CT: Gaimin Gladiators 2-1 Tundra Esports
- Gaimin Gladiators fortsetter til lavere braketten runde to, Tundra er eliminert.
- 10:05 CT: Team Aster 2-0 Onde genier
- Team Aster fortsetter til nedre brakett runde to, EG er eliminert.
Play-in trinn én
Gruppe A
Plassering | Lag navn | Kamprekord (B/D/L) | Frø |
1 | Team Aster | 4-1-0 | Gruppespill |
2 | Team Liquid | 3-1-1 | Gruppespill |
3 | Entitet | 1-3-1 | Play-in trinn to |
4 | TSM | 1-3-1 | Play-in trinn to |
5 | Eksekrasjon | 0-2-3 | Play-in trinn to |
6 | Virtus Pro | 0-2-3 | Play-in trinn to |
Gruppe B
Plassering | Lag navn | Kamprekord (B/D/L) | Frø |
1 | Quest Esports | 4-0-1 | Gruppespill |
2 | Xtreme Gaming | 3-1-1 | Gruppespill |
3 | 9 pandaer | 2-2-1 | Play-in trinn to |
4 | Team Secret | 1-2-2 | Play-in trinn to |
5 | OG | 1-1-3 | Play-in trinn to |
6 | beastcoast | 1-0-4 | Play-in trinn to |
Play-in trinn to
Torsdag 20. juli
- 09:30 CT: TSM 2-0 beastcoast
- TSM går videre til gruppespillet, beastcoast er eliminert.
- 09:30 CT: Entitet 0-2 OG
- OG går videre til gruppespillet, Entity er eliminert.
- 12:30 CT: 9Pandas 2-1 Virtus Pro
- 9Pandas går videre til gruppespillet, Virtus Pro er eliminert.
- 12:30 CT: Team Secret 2-1 Eksekrasjon
- Team Secret går videre til gruppespillet, Execration er eliminert.
Gruppespill
Gruppe A
Plassering | Lag navn | Kamprekord (B/D/L) | Frø |
1 | Quest Esports | 2-5-0 | Øvre brakett |
2 | Lagånd | 2-4-1 | Øvre brakett |
3 | Gaimin Gladiators | 2-4-1 | Øvre brakett |
4 | 9 pandaer | 1-5-1 | Øvre brakett |
5 | PSG.LGD | 2-3-2 | Nedre brakett |
6 | Onde genier | 2-3-2 | Nedre brakett |
7 | OG | 0-5-2 | Eliminert |
8 | Xtreme Gaming | 1-3-3 | Eliminert |
Gruppe B
Plassering | Lag navn | Kamprekord (B/D/L) | Frø |
1 | BetBoom-teamet | 6-0-1 | Øvre brakett |
2 | Team Liquid | 3-3-1 | Øvre brakett |
3 | Team Aster | 3-3-1 | Øvre brakett |
4 | Talon Esports | 3-2-2 | Øvre brakett |
5 | Team Secret | 2-2-3 | Nedre brakett |
6 | Tundra Esports | 0-4-3 | Nedre brakett |
7 | TSM | 0-4-3 | Eliminert |
8 | Shopify Rebellion | 0-4-3 | Eliminert |
Dota 2 Riyadh Masters 2023: Hvor å se
Riyadh Masters 2023-turneringen vil offisielt streames av Gamers8.
Arrangementet vil også bli sendt på 11 andre språk, inkludert russisk, kinesisk, portugisisk og spansk. Andre streamere kan sende kamper via YouTube eller Twitch. For mer, sjekk ut den offisielle strømlisten på Liquipedia.
Språk | Hovedstrøm | B Strøm | C Strøm | D Stream | E Stream | F Stream |
Engelsk | Gamers8GG | Gamers8GG B | Gamers8GG C | Gamers8GG D | Gamers8GG E | Gamers8GG F |